Evde Hasta Bakım Hizmetleri

Evde hasta bakım hizmetleri, çeşitli nedenlerle bakım ve tedavi sürecini evde devam ettirmesi gereken kişiler için verilen hizmetlerdir. Pek çok durum, kendi özel ihtiyaçlarını oluşturacağından bu hizmetin kapsamı da değişiklik gösterir.

Evde hasta bakım hizmetleri sayesinde doktor, hemşire, hasta bakıcı vb. ihtiyacı olan kişiler bu ihtiyaçlarını evde karşılayabilmektedir. Hizmeti alabilmek için yetkili devlet kurumlarına başvurmak ya da bir evde bakım merkezi ile görüşmek gerekir. Sonrasında uygun durumdaki hastaların muayene, tedavi ve bakım hizmetleri evde karşılanabilir.

Evde Hasta Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Evde bakım hizmetleri oldukça geniş bir aralıkta pek çok ihtiyaç için özelleştirilebilmektedir. Hastanın pansuman vb. işlemleri evde yapılabilir, hasta gün içinde ya da 7/24 refakatçi desteği alabilir. Bu sayede, zorlu süreçlerin kolayca atlatılması, hastanın olabilecek en az fiziksel zorlukla karşılaşması mümkün olur. Evde bakım hizmetinden kimler yararlanabilir? benzeri bir sorunun yanıtları şu şekildedir;

  • Ameliyat geçiren ya da ortopedik geçici/kalıcı bir rahatsızlığa sahip kişiler,
  • Yeni doğum yapmış anneler,
  • Yaşlı ve engelli bireyler,
  • Çeşitli nedenlerle hastaneye gitmekte ve/veya evde kişisel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlananlar.
Evde Hasta Bakım Hizmetleri

Evde bakım hizmetlerinde hastalara verilen hizmetler nelerdir?

Evde hasta bakımı, hastanın evde yapılabilecek tüm tıbbi tetkiklerini, muayene işlemlerini, yara bakımı ve enjeksiyonlarını, gerekli durumlarda serum alınmasını kapsamaktadır. Bununla birlikte tuvalet gereksinimi, yemek yedirme, ilaç vb. tedavilerin takibi, fizyoterapi de bu kapsamda verilen hizmetlere dahildir.

Evde Hasta Bakımı Ankara

Pek çok nedenle evde sağlık hizmetleri ve hasta bakım hizmetleri alma gerekliliği oluşabilir. Bu durumda belirli koşulları sağlayan kişiler devletten evde bakım hizmeti alabilmek için başvuru ve diğer prosedürleri tamamlamalıdır. Bu koşullar dışında kalan ya da farklı nedenlerle özel destek almak isteyenler ise bir hasta bakım merkezine başvurabilir.

Ankara evde bakım hizmeti almak isteyenler için Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, haftanın her günü hizmet vermektedir. Kaliteli ve deneyimli kadrosu, bünyesindeki hekim ve hemşireler ile kapsamlı evde tedavi imkânı için bize başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve fiyatlarımızı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.