Diyetisyen

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu Mobil

Evde bakım gören, kronik hastalığı bulunan ya da ameliyat sonrası iyileşme döneminde olan pek çok kişi özel bir beslenme programına ihtiyaç duyar. NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, evinizin konforunda gerekli pek çok tahlil ve tetkiki yapmakta ve evde diyetisyen hizmeti sunmaktadır.

Diyetisyen nedir? Kişinin beslenme ihtiyaçlarını belirleyerek buna uygun şekilde yeme-içme alışkanlıklarını düzenleyen sağlık çalışanıdır. Kronik rahatsızlıkları olan kişilerin hastalık yönetimi, fazla/düşük kilodaki kişilerin kilo kontrolünün yapılması için bir diyetisyenden yardım almak gereklidir. Evde diyetisyen hizmeti, bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmelerine ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla diyetisyenlerin evlerinde verdiği kişisel danışmanlık ve takip hizmetidir.

evde-diyetisyen-001

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu

NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, Evde Diyetisyen Hizmeti

Kalp-böbrek hastalıkları ve diyabet gibi kronik hastalıkları bulunan kişiler için, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarında ve daha pek çok nedenle hastaya özel bir beslenme programı gerekebilir.  NTS Medicare’in sunduğu evde tedavi ve bakım hizmetlerinden biri de uzman diyetisyenlerimizin ev ortamınızda yaptığı muayene ve diyet planlama/takip işlemleridir. Bize başvurarak aldığınız diyetisyen desteği ile;

Kan değerlerinize
Kronik rahatsızlıklarınıza
Vücut kitle indeksinize
Günlük hareket kabiliyetinize

uygun şekilde, size özel diyet planlamanız yapılır.

evde-diyetisyen-001

Alanının en iyi diyetisyenleri tarafından hastaya özel hazırlanan beslenme programının, hastanın sosyal, ekonomik, fiziksel şartlarına uygun ve uygulanabilir olmasına özen gösterilmektedir. Böylece hasta bir süre devam edeceği özel bir diyete değil kendisi için en sağlıklı beslenme alışkanlığına kavuşmuş olur.

evde-diyetisyen

Evde diyetisyen hizmeti, kişinin sağlık durumu, yaşam tarzı veya zaman kısıtlamaları gibi faktörlere bağlı olarak esneklik sağlar. Bireysel olarak sunulan hizmet, kişinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre özelleştirilir ve kişinin ev ortamında beslenme konusunda daha fazla destek almasını sağlar.

evde-diyetisyen-002

NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, pek çok tetkik ve tahlili ev konforunda yaparak diyet sürecinin sağlıklı, doğru şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Oluşabilecek diğer pek çok sağlık ihtiyacı için de evde uygulanabilen tedavi, muayene, görüntüleme seçenekleri mevcuttur. Evde tedavi, bakım, diyet, fizyoterapi gibi pek çok sağlık hizmetinden faydalanmak için bize başvurabilirsiniz.