Fizyoterapi

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu Mobil

Hareket bozuklukları, ağrı ya da yaralanma vb. durumlar kişinin kas ve iskelet sistemi üzerinde olumsuz etkilere neden olabilmektedir. Fizyoterapi, bu bağlamda oluşan sorunların tedavisine ya da şikayetlerin azalmasına yönelik çeşitli uygulamaları içeren bir sağlık uygulamaları bütünüdür.

fizyoterapi

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu

NTS Medicare aracılığıyla fizyoterapi sürecinizi evinizin konforunda geçirebilirsiniz. Alanında uzman hekim ve sağlık personelleri aracılığıyla, hastaneye ya da fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezine gitmeden pek çok hastalık ve problem için tedavi almanız mümkün.

Fizyoterapi nedir? Bedensel hareketler ve mekanik yöntemler aracılığıyla kaybolmuş ya da eksilmiş fiziksel yeterlilikleri geri döndürmeyi hedefleyen bir tedavi sürecidir. Fizik tedavi adıyla da bilinen uygulamalar pek çok durumda kullanılmaktadır. Bu uygulamalar evden çıkması sağlık sorunları nedeniyle mümkün olmayan kişilere, hastane veya fizik tedavi merkezlerinde zaman kaybetmek istemeyen kişilere evde verilebilmektedir.

Fizyoterapinin kullanıldığı bazı hastalık veya durumlar şu şekilde sıralanabilir;

Fizyoterapi

Özellikle yaşlılarda veya hareket kabiliyeti kısıtlanmış hastalarda, hareketsizliğe bağlı kas ve iskelet sorunlarının tedavisinde fizyoterapiden yararlanılmaktadır

Kaza ve yaralanmalardan sonra, kırık, kas ve eklem hasarlarının tedavisi için, ayrıca çeşitli ameliyatların iyileşme sürecinde bu tedaviler kullanılmaktadır.

Multipl skleroz, omurilik yaralanması gibi nörolojik hastalıklardan kaynaklı kas ve iskelet sistemi sorunlarının tedavisinde fizyoterapi uygulamaları yapılabilir.

Kordiyopulmoner hastalıklarda, kalp ve akciğerleri güçlendirmeye yönelik yapılmakta olan bazı fizik tedavi uygulamaları mevcuttur.

NTS Medicare Evde Bakım Merkezi’ne başvurarak, evde fizik tedavi hizmeti alabilirsiniz. Bu tedavi uygulamaları sayesinde;

  • Ağrılarınızın azaltılması ve hareket kabiliyetinizin artması,
  • Kas ve iskelet sisteminizin güçlendirilmesi,
  • Kronik hastalık kaynaklı problemlerinizin giderilmesi,
  • İyileşme sürecinizin hızlanması mümkün olacaktır.

Neden NTS Medicare Evde Bakım Merkezi?

NTS Medicare 17 yıldır evde tedavi ve hasta bakımı hizmetleri vermektedir. Kurum bu alanda gerekli tüm belge ve yeterliliklere sahiptir, ayrıca Sağlık Bakanlığınca bu alanda ruhsatlandırılmıştır. Fizyoterapi uygulamalarının evde yapılmasını sağlayan, fizik tedaviye yönelik pek çok ekipman, ev konforundaki tedavinizde kullanılmaktadır. Bu alandaki tüm tedavi hizmetleri, deneyimli fizik tedavi uzmanları aracılığıyla verilmektedir.

Alanında uzman fizyoterapist, hemşire ve her branştan deneyimli hekimler aracılığıyla fizyoterapi almak, diğer sağlık ihtiyaçlarınızı evden çıkmadan karşılamak için bizimle iletişime geçin.