Evde Yaşlı Bakımı Uygulaması

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu Mobil

Yaşlı hastaların sağlık problemlerinin farklılık arz etmesi, yakınmalarının daha silik olması nedeni ile hastalıklarının erken fark edilmesi kolay değildir. Bağışıklıklarının zayıf olması, bilinç durumlarının hastane ortamından olumsuz etkilenmesi nedeni ile mümkün olabildiği kadar erken tanı koyabilmek yaşlıları hastaneye götürmek zorunda kalmadan tedaviye başlamak çok önemlidir.

Yaşlıyı tanıyan sağlığı konusunda bilgi sahibi olmuş geriatrik yaklaşım konusunda bilgi ve deneyimli personelle yaşlı bakımı ve sağlığı konusunda destek verilir. Bakım prosedürünün sağlıklı işlemesi için :

Randevu Al

Hizmet İletişim Formu

Düzenli Hemşire Ziyareti

Günlük veya gereken aralıklarla yaşlılar ziyaret edilerek sağlık kontrolleri yapılır. Hem tıbbi açıdan tüm kontrolleri ve tedavi gereksinimleri karşılanır hem de kişisel bakımlarının sağlanması ve sosyal açıdan desteklenmeleri sağlanır. Bu ziyaretlerde evde bakım hemşiresi tarafından;

  • Yaşamsal bulguların takibi,
  • İlaçların düzenlenmesi ve zamanında alınması,
  • Gerekiyorsa pansuman, port ve kateter bakımı, ostomi bakımı, yara bakımı, hasta banyosu (yatakta veya duşta), diğer tüm tıbbi müdahalelerin ve kişisel hijyen uygulamaları,
  • Diğer bakım malzeme ihtiyaçlarının tespiti ve temini,
  • Bakım uygulamaları ile ilgili eğitimin hasta yakınlarına verilmesi,
  • Sağlık durumunda oluşan değişikliklere göre bakım uygulamalarının uyarlanması gerçekleştirilir.
  • Yaşlı veya hastanın durumu hakkında sürekli merkeze bilgi aktarımı yapıldığından Evde Bakım Doktoru tarafından takip edilir.

Tıbbi Malzeme ve Donanım Desteği

Dışarı çıkıp alış veriş yapacak durumda olmayanlar için ihtiyaçları olan malzeme ve tıbbi donanım araçları telefonla sipariş alınarak en kısa sürede eve teslim edilir.

Dışarıda Refakat Hizmeti

Hastane kontrolleri, diyaliz uygulaması gibi ritmik tedavilere eşlik etme, reçete yazdırma, rapor yenilenmesi vb. işlemler için evden çıkması gereken durumlarda refakat edilip tüm işlemlerin takibi ve sonuçlanması sağlanır.