Evde Bakım Hizmetleri

Evde bakım hizmetleri yaşlı, engelli, kronik hastalığı olan ya da yatağa bağımlı bireylere yönelik verilen destekleri kapsamaktadır. Bakım hizmetleri kapsamında neler sunulacağı, hastanın durumuyla yakından ilişkilidir. Örneğin yakın zamanda ameliyat olan biri, yara bakımı ve pansuman gibi sağlık hizmetleri alabilir.

Evde bakım hizmetleri nasıl alınır? Evde bakıma ihtiyaç duyan bireyler bu taleplerini bize ulaştırarak hizmetlerimizden yararlanabilir. Yaşlı bakımı, yara bakımı, engeli bakımı veya evde sağlık hizmetleri gibi pek çok imkânımız bulunmaktadır. Genel bakım hizmetlerinde görevli personele bakıcı denilmektedir. Sağlık bakımı hizmeti sunan personellerimiz ise profesyonel sağlık çalışanlarıdır. Aralarında doktorlar ve hemşireler bulunmaktadır.

Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri

Yaşlılara yönelik bakım hizmetleri, genellikle onların hayatlarını daha kolay idame etmelerine ve temel ihtiyaçlarının hızlıca karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Yaşlı bakım hizmetleri nelerdir?

 • Yürüme ve hareket desteği,
 • Kişisel temizlik desteği: duş alma, el veya yüz yıkama vb.
 • Sağlık ve tedavi planlaması,
 • İlaçların düzenli alınmasını sağlamak,
 • Varsa kullanılan tıbbi cihazların zamanında ve doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamak.
Evde Bakım Hizmetleri

Evde Bakım Hizmetleri Nedir?

Kişiler, bakım veya sağlık hizmetlerinden faydalanmak için bir sağlık kuruluşuna sürekli olarak gidip gelmek zorunda değildir. Bahsi geçen hizmetler, evde de kolaylıkla sağlanabilmektedir. Profesyonel bir ekip ile tüm zorlukların üstesinden gelinebilir. Hastaların ve bakıma ihtiyaç duyan bireylerin gereksinimleri karşılanabilir.

Evde bakım hizmeti kimin görevi? NTS Medicare gibi bir sağlık bakım desteği sunan kuruluş, bu alanda hizmetler sunabilir. Evde bakım hizmeti nasıl alınır? İleri yaşlardaki kıymetli insanlarımıza hak ettikleri bakımı sağlamak önemli bir görevdir. Hasta ve engelli durumunda olan “özel” insanlar ise hassas bir sağlık bakımına ihtiyaç duyabilir. Hizmetlerimizden yararlanmak veya sorularınızı iletmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Evde bakım hangi hizmetleri verir? Hizmetler temel olarak iki kategoriye ayrılabilir. Bunlardan biri bakım, diğeri ise sağlık başlığı altında değerlendirilmektedir. Bu şekilde sunulan çeşitli hizmetlere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • Evde hasta bakımı: tedavi ve pansuman hizmetleri
 • Anne ve bebek bakımı
 • Evde yara bakımı
 • Evde diş tedavisi
 • Evde tanı/muayene hizmetleri
 • Evde hemşire hizmeti
 • Hasta bakıcı hizmeti
 • Evde tıbbi görüntüleme hizmetleri: ultrason, röntgen vb.

Serum, oksijen tedavisi, port kateter iğnesi, idrar sondası ve EKG çekimi gibi sağlık hizmetleri evde de verilebilir. Ayrıca hastaların vücut bakımları da gerçekleştirilebilir. Tıraş, duş aldırma veya saç bakımı bunlar arasında gösterilebilir.

Evde Bakım Hizmetleri

Evde Bakım İçin Nereye Başvurulur?

Evde bakım hizmeti Ankara gibi metropollerde yüksek oranlarda talep görmektedir. İhtiyacı olan bireylere muayene, tahlil ve rehabilitasyon gibi hizmetlerin sunulması son derece elzemdir. Bakım ihtiyacı duyan bireylerin kendilerine veya ailelerine yönelik sosyal ve psikolojik destek hizmetleri de bulunmaktadır.

NTS Medicare olarak temel hedefimiz kaliteli ve güvenilir bir şekilde; hasta ve hasta yakınlarına yönelik hizmetler sağlamaktır. “Özel insanların özel bakıma ihtiyacı vardır” düşüncesiyle hareket ediyor ve tüm hizmetlerimizi özenle sunuyoruz. Etik ve tıbbi ilkelerden hiçbir zaman ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Evde bakım nasıl çağrılır? NTS olarak size bir telefon kadar yakınız. Web sayfamızda yer alan iletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşabilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.