Profesyonel Hasta Yaşlı Bakımı

Profesyonel hasta yaşlı bakımı tedavisi evde devam eden ya da fiziksel durumu nedeniyle evde bakım hizmeti alması gereken kişiler ve aileleri için büyük önem taşımaktadır. Bu hizmetleri alabilen hasta ve yaşlıların fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi durumda oldukları bilinmektedir.

Profesyonel hasta yaşlı bakımı günümüz toplumlarının yaşam biçimi ve standartlarıyla da bağlantılı olarak yaygın bir ihtiyaç hâlini almıştır. Pek çok hasta ve yaşlı, evde bakım ihtiyacı duymakta ve evde bakım hizmetleri için geniş bir talep oluşmaktadır. Ancak bu ihtiyaçlara yönelik profesyonel destek bulmak hâlâ oldukça zorlayıcı olabilmektedir.

Evde Profesyonel Hasta Yaşlı Bakımı

Günümüz dünyasında ömür beklentisi ve çeşitli hastalıklarda sağkalım oranı yükselirken bazı problemler de bu oranda artmıştır. Pek çok kişi ve ailede hastalık, doğum, yaşlılık gibi nedenlerle evde bakım ihtiyacı doğabilir. Bu ihtiyaçlar kısa süreli, geçici ya da uzun süreli olabilir ve her bir ihtiyaç kendi içinde özel olduğundan, tüm ihtiyaçların karşılanması zaman zaman oldukça zor olabilir.

Böyle durumlarda aile üyeleri hastaların günlük ihtiyaçlarını her zaman tam şekilde karşılayamaz. Çünkü hastanın bakımı sırasında bir kişinin sürekli evde olması gereklidir. Bunun için uygun biri mevcut bulunsa dahi, hastanın günlük ihtiyaçları profesyonel bir şekilde karşılanmak zorunda olabilir, bakım vermek için uygun olan kişi hastanın bakımı sırasında gereken medikal ve fiziksel yeterlilikte olmayabilir.

Evde hasta ve yaşlı bakımı hizmetleri bu ihtiyaçlar için özel olarak oluşturulmuştur. Profesyonel hasta yaşlı bakımı ekibi, oluşabilecek tüm ihtiyaçlar için tedarikli ve her şart ve olasılıkla ilgili eğitimli çalışanlardan oluşur. Kişisel bakım, günlük yaşam ihtiyaçları vb. hasta bakıcılar tarafından karşılanır, aynı zamanda gerekli durumlarda ve belirlenen aralıklarla sağlık ekipleri tarafından ziyaret ve kontroller gerçekleştirilir.

profesyonel-hasta-yasli-bakimi

Hangi Durumlarda Hasta ve Yaşlı Bakımı Gerekir?

Pek çok ani gelişen ya da süreç içinde beklenen durum, bir kişinin evde bakım hizmeti almak durumunda kalmasına neden olabilir. Pek çok farklı olasılık mevcut olmakla birlikte genel olarak,

profesyonel-hasta-yasli-bakimi
  • Bir ameliyat sonrasında bakım ihtiyacı oluşmuş hastalar,
  • Öz bakımını yapamayan ya da beslenemeyen yaşlı ve engelliler,
  • Yatağa bağımlı olarak yaşamak durumunda olanlar,
  • Terminal dönemdeki (şifası olmayan bir hastalık içinde olan) hastalar,
  • Lohusalık dönemindeki anneler,

evde hasta ve yaşlı bakımı ihtiyacı duyabilirler. Bu insanlara hizmet etmek üzere profesyonel hasta yaşlı bakımı hizmeti veren kuruluşlar mevcuttur. Hizmetler değişiklik göstermekle birlikte, hasta bakıcı ve sağlık personeli sağlanarak işlemler tamamlanabilmektedir.

Yaşlı Bakımı Hizmeti

Kıymetli aile büyüklerimiz, yaşlılık ve bu nedenle gelişen çeşitli hastalıklar nedeniyle yatağa bağımlı kalabilmektedir. Ayrıca yaşla gelen bazı sorunlar, küçük bir operasyon sonrası bile uzun ve detaylı bir bakım ihtiyacına neden olabilir. Böyle durumlarda yaşlının kişisel temizlik ve bakımı ile ihtiyaçlarının karşılanmasını ve gerekli durumlarda eve gelen sağlık ekibi tarafından yapılan kontrol ve taramaları kapsayan bakım hizmetleri alınabilir.

profesyonel-hasta-yasli-bakimi

Hasta Bakım Hizmeti

Hastalıklar ve sonrasında oluşan sorunlar nedeniyle kişi kendi ihtiyaçlarını görmekte zorlanabilir. Ayrıca doğum gibi durumlarda bebek ve annenin bakım ihtiyacı doğar, bunun için de profesyonel destek alınması gerekebilir. Hasta bakım hizmeti, oluşabilecek tüm gereksinim ve sağlık hizmetlerini kapsar. Özel veya acil durumlarda medikal destek ekibinin hasta ile evde ilgilenmesi de mümkündür ve bu hizmetler kapsamına girer.

profesyonel-hasta-yasli-bakimi

Hasta Yaşlı Bakım Hizmeti Ücretleri

Hasta ve yaşlı bakımı pek çok farklı hizmeti içerebilmektedir. Engelli olmak, özbakımını yapamamak, bazı kronik hastalıklar nedeniyle sürekli evde sağlık hizmeti gerekmesi, doğuştan gelen rahatsızlıklar gibi çeşitli durumlar evde bakım hizmeti alınması ihtiyacı doğurabilir. Tüm bu gereksinimlere uygun hizmetler Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi tarafından profesyonel olarak verilmektedir.

Ancak bilindiği gibi bu hizmetlerin içeriği çeşitlilik göstermektedir. Ayrıca hizmet verilecek bölge gibi detaylar da hizmetlerin maliyetini etkilemektedir. Her bir farklı hizmet birimi için farklı ücretlendirmeler yapıldığından net bir ücret belirlenmesi için detaylarla ilgili bilgi alınması gereklidir. Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi olarak, profesyonel hasta yaşlı bakımı hizmetlerinde uzmanlaşmış bulunuyoruz. Uzman, profesyonel ekibimizle verdiğimiz hizmetlere dair detaylara ulaşmak ve başvuru yapmak için bize ulaşabilirsiniz.