Özel Evde Bakım Hizmetleri Ücretleri

Özel evde bakım hizmetleri ücretleri, hizmetin içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Oldukça kapsamlı ve pek çok ihtiyacın karşılanmasını sağlayabilen uygulama sayesinde hasta ev konforunda pek çok sağlık ve bakım ihtiyacını giderebilmektedir.

Özel evde bakım hizmetleri ücretleri kişiye özel şekilde belirlenmektedir. Her hastanın durumu ve ihtiyaç duyduğu hizmetler farklı olabilmektedir. Bu uygulamalar eve hemşire hizmeti, bakıcı, yara tedavisi vb. olabilir. Genellikle hastanın birden fazla ihtiyacı, farklı evde bakım hizmeti birimleri tarafından karşılanmaktadır. Bu da fiyatlarda değişkenliğe neden olmaktadır.

Özel Evde Bakım Hizmetleri Ücretleri Ne Kadar?

Hareket kabiliyeti sınırlı, yaşlılık ya da engel durumu nedeniyle evden dışarı çıkamayan kişiler hastaneye gitmekte zorlanabilmektedir. Ayrıca enjeksiyon yaptırma ya da günlük tetkiklerin gerektiği hastalık ve durumlar için evde bakım ve sağlık hizmeti ihtiyacı doğabilir.

Bunun için bazı devlet kurumları ve belediyeler 65 yaş üstü eve doktor çağırma hizmeti vermektedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı evde bakım hizmeti bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşlarda alınacak ücretsiz evde sağlık hizmetleri bazı şartların karşılanması koşuluyla verilir. Evde bakım hizmetleri başvuru şartları dışında kalan pek çok kişi de bu hizmete gereksinim duyabilir.

Özel Evde Bakım Hizmetleri Ücretleri

Bu kapsamın dışında kalan ya da beklemeden ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, özel kurumlardan evde yaşlı ve hasta bakım hizmetleri alabilir. Evde bakım hizmeti ücretleri karşılanarak, hasta ve yakınının hastaneye gitmesine gerek kalmayabilir. Bu sayede başka pek çok masraf ve maliyet azaltılabilir.

Eve özel doktor çağırma veya evde özel hemşire fiyatları yapılacak işlemin detaylarına göre değişmektedir. Bu hizmetleri vermek için Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat almış kurumlarda genellikle fizyoterapist, hasta bakıcı ve radyologlar da bulunmaktadır. Özel evde bakım hizmetleri ücretleri için yetkili ve deneyimli bir kuruma başvurmak gereklidir.

Evde Bakım Hizmeti Uygulamaları

Özel evde bakım hizmetleri yetkililerince yapılabilen uygulamalardan bazıları şu şekildedir;

  • Doktor muayenesi, ilaç yazılması vb.,
  • Evde serum taktırmak, enjeksiyon yaptırmak,
  • Kan tahlili gibi uygulamalar,
  • Ekokardiyografi gibi ölçümlerin yapılması,
  • Fizik tedavi hizmeti,
  • Yara bakımı, pansuman, kateter değişimi ve
  • Bakıcılar tarafından karşılanacak beslenme, öz bakım gibi ihtiyaçlardır.

Bu hizmetlerden hangisi ya da hangileri ihtiyaç dahilindeyse ona uygun yetkili çalışanlar, gerekli ekipmanla birlikte eve gelir. Evden çıkmadan karşılanan sağlık ve bakım hizmeti ile hasta ve yakınları için süreç kolaylaşır.

Özel Evde Bakım Hizmetleri Ücretleri

Evde Tedavi ve Hasta Bakımı

Eve hemşire hizmeti alarak sürekli serum aracılığıyla beslenen hastanın bu ihtiyacı evde karşılanabilir, fizyoterapi alacak kişi bunun için her gün evden çıkmak zorunda kalmayabilir. Ameliyatlardan ve doğumdan sonra da bakım ve sağlık hizmeti gereksinimleri için evde bakım hizmetleri alınabilir.

Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, bünyesindeki güler yüzlü, deneyimli doktor, hemşire ve diğer çalışanlarla hizmet vermektedir. Evde alabileceğiniz sağlık ve bakım hizmetleriyle ilgili bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.