Eve Doktor Çağırma

Eve doktor çağırma hizmeti aracılığıyla, çeşitli nedenlerle hastaneye gidemeyen kişilerin ev konforunda muayene ve tedavi olması mümkündür. Bu uygulama sayesinde, hastayı ve hasta yakınlarını oldukça fazla zorlayabilen hastane sürecine gerek kalmayabilir.

Eve doktor çağırma işlemi için resmi sağlık kurumlarına başvurulabilir. Başvuru sonrası uygun görülen hastaların evine hekim ulaştırılır. Evde doktor hizmeti, Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılmış özel evde bakım ve sağlık merkezleri tarafından da verilmektedir. Bu merkezlere yapılan başvurular sonrasında, gün içinde ya da ertesi gün hekim muayene ve tedavisi mümkün olabilir.

Evde Doktor Hizmetinden Nasıl Faydalanır?

Hastaneye gitmenin fiziksel olarak mümkün olmadığı ancak tıbbi destek ihtiyacının doğduğu durumlarda eve doktor çağırmak bir seçenek olabilir. Bu sayede tıbbi destek, muayene ve tedaviye dair birçok ihtiyaç, ev konforunda karşılanacaktır.

Eve doktor çağırmak devlet kurumlarından veya özel kuruluşlardan mümkündür. Eğer devletin bu konuda verdiği hizmetlerden yararlanılacaksa ilgili birime başvuru yapılması gereklidir. Sağlık Bakanlığı evde sağlık hizmetleri tarafından bir hekim desteği alabilmek için ilgili numaralara telefon açılır ve yönlendirmelere uygun şekilde başvuru tamamlanır.

Eve Doktor Çağırma

Evde sağlık hizmetleri devlet tarafından belirli şartlar altında karşılanmaktadır. Engelli bireyler, bazı kronik hastalıklara sahip ya da hareket kabiliyeti geçici olarak kısıtlanmış olan kişiler ve 65 yaş üstü evde sağlık hizmeti adıyla yaşlılar, bakanlık tarafından verilen hizmetten yararlanabilir.

Bu hizmeti özel kuruluşlardan almak için herhangi bir şart aranmaz. Yalnızca doktor ihtiyacı oluşması, bu Sağlık Bakanlığı onaylı kurumlardan evde sağlık hizmetleri almak için yeterlidir. Dolayısıyla herhangi bir sebeple hastaneye gidemeyen kişi, kronik bir tablo vb. şartlarını karşılamasa da bu uygulamayla muayene ve tedavi olabilir. Başvuru ve bilgi almak için, şehirdeki evde bakım merkezi olarak çalışan bir özel kuruma ulaşmak yeterli olur.

Eve Doktor Çağırma Avantajları

Eve doktor çağırmak Ankara ya da İstanbul gibi hastaneleri kalabalık olan, şehir içi ulaşımın zor olabildiği şehirlerde oldukça büyük kolaylık sağlar. Bu uygulama ile;

  • Evde muayene olmak,
  • Ekokardiyografi gibi ölçüm ve testlerin yapılması,
  • Kan tahlili vb. alınması,
  • İlaçların reçete edilmesi gibi işlemler ev konforunda yapılabilmektedir.
Eve Doktor Çağırma

Evde sağlık hizmeti veren kuruluşlarda doktorların yanı sıra evde serum hizmeti, eve hemşire hizmeti gibi uygulamalar da mevcuttur. İhtiyaç doğrultusunda bu uygulamalar için de talep oluşturulabilir.

Evde doktor hizmeti sayesinde;

  • Özellikle bağışıklığı düşük kişiler, kalabalık ve pek çok enfeksiyon riskini barındıran hastane ortamına girerek hastalık riskiyle karşılaşmaz.
  • Evde bulunmak zorunda olan ya da doktora gitmeye vakit bulamayan kişiler evde muayene olabilir.
  • Sık sık hekim kontrolüne ihtiyaç duyanların bu işlemler için hastaneye gitmesi gerekmez.

Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, ihtiyaç duyacağınız tüm sağlık ve bakım hizmetlerini ev konforunda vermek üzere çalışmaktadır. Bize başvurarak profesyonel ekipman, deneyimli ve güler yüzlü bir kadro ile tetkik, tedavi, serum uygulaması gibi pek çok hizmeti alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve fiyat öğrenmek için bize ulaşın.