Evde Yaşlı Hasta Bakımı

Evde yaşlı hasta bakımı yara tedavisi ve pansuman, kişisel temizlik, refakatçi desteği ve yatağa bağımlı hasta bakımı gibi pek çok hizmeti içermektedir. İleri yaştaki hastalarımız, özel insanlardır ve özel bir bakımı hak etmektedir.

Evde yaşlı hasta bakımı Ankara gibi metropol şehirlerde yüksek oranlarda talep edilen bir hizmettir. Kuruluşumuz bünyesinde çalışmalarını sürdüren evde bakım personelleri ile sağlık profesyonelleri, bakım ihtiyacı duyan herkesin hizmetindedir. Yaşlı, engelli, kronik hastalığı olan veya yakın zamanda ameliyat geçiren bireyler; tanı, tedavi ve bakım hizmetlerimizden yararlanabilirler.

Evde Yaşlı Hasta Bakımı Hizmetleri

Hepimiz hayatımızın en azından bir döneminde çeşitli hastalıklara yakalanabiliriz. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak; enfeksiyon hastalıkları ve kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa karşı korunaklı olmamızı sağlar. Genel anlamda sağlığımızı desteklediği bilinen bazı uygulamalar vardır. Düzenli ve dengeli beslenme, iyi bir uyku düzeni ve egzersiz bizi hastalıklara karşı daha dirençli bir hale getirebilir.

Bakım ihtiyacı duyan hastalar oldukça geniş bir kapsamda değerlendirilebilir. Kanser, felç, kronik organ yetmezlikleri gibi durumlar bakım gerektirebilmektedir. Ayrıca geçirilen kazalar uzuv kayıpları ile sonuçlanabilir ve kişi yatağa bağımlı hale gelebilir. Bahsi geçen sağlık problemlerine bir de yaşlılık eklendiğinde bakım ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır.

Gündelik yaşantının stresi ve koşturmacası, bakım ihtiyacı duyan bireylerle düzenli olarak ilgilenilmesinin önüne geçmektedir. Bu nedenle evde bakım hizmetleri sunan NTS Medicare gibi bir kuruluştan destek alınması iyi bir çözüm sağlayacaktır. Bakım, profesyonel meslek deneyimi gerektiren bir hizmettir. Evde yatılı bakıcı gibi seçenekler, yaşlı hizmetleri olarak da bilinen desteklerin daha etkili bir şekilde sunulmasını sağlayacaktır.

Evde Yaşlı Hasta Bakımı Hizmetleri

Evde Hasta Bakımı ile Yaşlı Bakımı Arasındaki Fark

Akut veya kronik bir hastalığı olan bireyler de ileri yaştaki bireyler de bakım ihtiyacı duyabilirler. Örneğin kişisel temizlik bir bakım uygulamasıdır. Kan alma ve tahlil yapma ise evde sağlık hizmetleri kapsamındadır. Peki evde sağlık ve bakım hizmetleri neleri kapsıyor?

  • Bireysel temizlik desteği: duş aldırma vb.
  • İlaç ve tıbbi cihaz takibi
  • Yürüme ve hareket desteği
  • Sağlık ve tedavi planlaması
  • Evde diş tedavisi
  • Evde yara bakımı
  • Tanı ve muayene hizmetleri
  • Evde tıbbi görüntüleme hizmetleri
  • Refakatçi hizmeti
  • Evde hemşire hizmeti

Bir hasta bakıcısı yatağa bağımlı hastalara, engelli, hasta ve yaşlı bireylere hizmet verebilir. Aslında bu bireylerin hayatlarını idame ettirmelerine yardımcı olur. Profesyonel bir bakım sayesinde daha huzurlu ve mutlu bir yaşam mümkün olabilmektedir. Evde yaşlı ve hasta bakım hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve bu hizmetlerden yararlanmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Evde Yaşlı Hasta Bakımı

Yaşlı Bakıcı Ücretleri Ne Kadar?

İleri yaştaki bireyler, çeşitli sağlık sorunlarından veya yaşlanmanın getirdiği kas ve eklem güçsüzlüklerinden ötürü gündelik hayattaki bazı faaliyetler için yardıma ihtiyaç duyabilirler. Bu ihtiyaçların karşılanması için profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilmektedir.

Bakım ihtiyacı duyan kişilerin hem psikolojik hem de bedensel sağlıklarını destekleyecek hizmetler, kişilerin evinde ve onların konfor alanında sunulabilir. Böylece sürekli olarak bir sağlık kuruluşuna gitme ihtiyacı da ortadan kalkar. Yaşlı bakıcı arayanlar bazı özel taleplerde bulunabilirler. Her bireyin kendisine özgü hastalığı veya özel durumu olabilir. Bu tür bilgilerin bakım personeli ile paylaşılması son derece önemlidir.

Profesyonel yaşlı bakım personellerinin ücretleri; bakılacak kişiye hangi hizmetlerin sunulacağı ile doğru orantılı olarak değişebilmektedir. Örneğin yalnızca ilaç ve yara bakımı hizmeti sunulması ile tıraş ve duş gibi kişisel temizlik hizmetlerinin sunulması, farklı düzeylerde ücretlendirilebilir. Güncel ücret bilgilerini edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.