Evde Serum Hizmeti

Evde serum hizmeti çeşitli nedenlerle hastaneye gidemeyecek durumda olan kişilerin kolay bir şekilde serum desteği almasını sağlar. Çeşitli antibiyotik uygulamaları, beslenme problemleri nedeniyle serum gerekliliği gibi pek çok durumda bu hizmet hastaya kolaylık sağlayacaktır.

Evde serum hizmeti sayesinde doktor tarafından reçete edilmiş serum formundaki ilaç ve desteklerin hastaneye gidilmeden uygulanması mümkün olmaktadır. Bu hizmeti vermeye yetkili olan kişiler; hemşirelik veya dengi bir eğitim almış evde bakım hemşireleridir. Hizmet için Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat verilen evde bakım ve sağlık merkezlerine başvurmak gerekir.

Evde Serum Hizmeti Nedir?

Pek çok hastalık ve durumda ilgili ilaç ve diğer takviyelerin serumla hastaya enjekte edilmesi mümkündür. Damar yoluyla alınacak ağrı kesici vb. ilaçlar daha hızlı etki etmektedir. Bununla birlikte kemoterapi kürü gibi bazı tedaviler yalnızca serum ile yapılabilmektedir.

Evde serum takma işlemi şu şekilde yapılır;

  • Öncelikle konuyla ilgili yetkili bir kurumdan, ekipmanıyla birlikte sağlık çalışanı eve gelir.
  • Gerekli sterilizasyon sağlandıktan sonra hastanın damar yolu açılır.
  • Hekimin reçete ve diğer tavsiyelerine uygun şekilde serum uygulaması yapılır.
  • İşlem tamamlandığında yine sağlık personeli tarafından serum çıkarılır.

Evde serum ve benzer tedavi ve bakım işlemleri için eve hemşire hizmeti almak gerekmektedir. Hizmetin alınacağı kurumların daha geniş kapsamlı ihtiyaçlara yönelik evde doktor hizmeti de genellikle mevcuttur.

Evde Serum Hizmeti

Evde Serum Takma Fiyatı

Evde bakım, yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte pek çok hastanın ve yakının ihtiyaçlarından birine dönüşmüştür. Bu nedenle evde bakım merkezi gibi kurum ve kuruluşlar da sayıca fazlalaşmaktadır. Evde bakım merkezleri tarafından;

  • Bakıcı,
  • Fizyoterapist,
  • Doktor,
  • Hemşire hizmeti verilebilmektedir.

Bu kişiler, ev koşullarında mümkün olan tüm tıbbi ve bakıma yönelik hizmetleri vermeye yetkilidir. Evde sağlık hizmetleri serum takar mı? benzeri bir sorunun yanıtı “evet” olacaktır.

Evde serum fiyatı araştırılırken, fiyatların farklı faktörlere bağlı şekilde değişeceği bilinmelidir. Hastanın durumu, serumun süresi ve evin lokasyonuna göre farklı fiyatlarla hizmet verilebilir. Sürecin kolayca yaşanabilmesi için deneyimli ve yetkili bir kuruluşla görüşmek gereklidir.

Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezine başvurarak profesyonel destek ve hizmet alabilirsiniz. Fiyat öğrenmek ve ihtiyaçlarınızı güler yüzlü, profesyonel ekip tarafından karşılamak için bize ulaşın.