Evde Sağlık Hizmeti

Evde sağlık hizmeti ihtiyaç duyan bireylerin tetkik, tahlil, tedavi ve rehabilitasyonlarının ev ortamında yapılmasını ifade etmektedir. Bu kişilere ve aile bireylerine yönelik bazı sosyal ve psikolojik hizmetler bir bütün olarak verilebilir. Bu kapsamdaki hizmetler evde muayene, evde hemşire ve evde doktor gibi isimlerle anılmaktadır.

Evde sağlık hizmeti nasıl alınır? Bu hizmetlerden yararlanmak için gerek Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimlerine gerekse özel kuruluşlara başvuru yapılabilmektedir. Bakanlık hizmetlerinden yararlanmak için, yatağa bağımlı olma gibi belli kriterleri yerine getirmek gerekmektedir. Özel kuruluşlardan hizmet almak içinse böyle özel bir kriter yoktur. Evde bakım nedir? Bakım ve sağlık, birbirlerinin tamamlayıcısı konumunda olan iki önemli hizmettir. Örneğin, herhangi bir hastalıktan ötürü tedavi gören bireyler, iyi bir bakım hizmeti ile daha hızlı bir iyileşme sürecine girebilmektedir.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

NTS Medicare, evde sağlık hizmetleri alanındaki faaliyetlerini büyük bir özveriyle sürdürmektedir. Merkezimiz hizmetlerinden yararlanabilmek için; buna ihtiyaç duyuyor olmanız yeterlidir. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan genç hastalar, merkezimiz hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Peki Sağlık Bakanlığı evde sağlık hizmetleri hangi koşullar altında sunuluyor? Bakanlıktan hizmet alabilmek için aşağıdaki şartlardan en az birini yerine getirmek gerekmektedir.

 • Yatağa tam veya yarı bağımlı olmak
 • Terminal dönemde, palyatif bakım hastası olmak
 • İleri seviyede kas hastalığının varlığı
 • Alzheimer, demans (bunama) veya Parkinson tanısı almak

Evde bakım hizmetleri, sağlık durumlarından ötürü hayatını idame ettirmekte güçlük çeken bireyler için önemli bir kolaylıktır. Evde bakım hizmetleri Ankara şehrinde NTS Medicare’ın deneyimli ekibiyle, ihtiyaç duyan herkesin yanında!

Evde Sağlık Hizmeti

Evde Sağlık Hizmetleri Neleri Kapsıyor?

Hasta, engelli, yatağa bağımlı veya yeni doğum yapan bireyler, çeşitli bakım ve sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanabilmesi için, alanlarında yetkin sağlık profesyonellerinden destek alınması önerilmektedir. Peki evde sağlık hizmetleri nelerdir?

 • Evde yara bakımı
 • Evde hasta bakımı
 • Evde diş tedavisi
 • Evde tanı hizmetleri
 • Sağlık danışmanlığı
 • Evde tıbbi görüntüleme
 • Evde yaşlı bakımı
 • Anne ve bebek bakımı

Hasta, yaşlı veya engelli bireyler, sağlık kuruluşlarına her zaman kolayca ulaşamayabilirler. Üstelik bu kuruluşlara olan yoğun talep, uzun bekleme sürelerini de beraberinde getir. Bahsi geçen bireyler için en konforlu tedavi, evde alınan tedavidir. Ev ortamında fiziksel ve psikolojik problemlere karşı çeşitli tedaviler/uygulamalar sunulabilir.

Evde tedaviyi; doktorlar, psikologlar, fizyoterapistler, hemşireler ve diğer sağlık personelleri uygulayabilir. Hasta bakıcılar ise çeşitli bakım hizmetlerinin yerine getirilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede muhtaç durumdaki hastanın tıraş, duş alma, tırnak kesme ve cilt bakımı gibi gereksinimleri yardımcı personel ile gerçekleştirilebilir.