Evde Kan Alma

Evde kan alma uygulaması, kişilerin bir sağlık kuruluşuna gitmesine gerek kalmadan tüm sağlık prosedürlerine dikkat edilerek gerçekleştirilmektedir. Eve gelen sağlık personeli kan tahlili için hastadan numune almaktadır. Bu işlem rutin bir kontrol için gerçekleştirilebileceği gibi o an hekim muayenesi sonucunda kan testi yapılmasına da karar verilebilir.

Evde kan alma ücreti ne kadar? Bu hizmet evde sağlık kapsamında değerlendirilmektedir. Çeşitli evde bakım merkezleri tarafından sunulabilmektedir. Kan alma işlemi, evde veya iş yerinde kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Hemşireler tarafından alınan kan, laboratuvara teslim edilmekte ve sonuçlar hasta, hekim ve isteğe bağlı olarak hasta yakınları ile paylaşılmaktadır. Ücretler, hizmet talebinde bulunulan sağlık kuruluşuna veya evde bakım merkezine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Evde Kan Alma Hizmeti Ankara

Kan tahlilleri, kişinin mevcut sağlık durumu, yatkın olduğu hastalıklar ve çeşitli hastalıkların seyri açısından önemli veriler sunmaktadır. Bu sayede pek çok hastalık tespit edilebilmektedir. Bunlara çeşitli kanserler, bazı enfeksiyonlar ve karaciğer hasarı gibi problemler de dahildir. Ayrıca vitamin eksiklikleri, kolesterol ve yağ düzeyi de kan testleri sayesinde ortaya konulabilmektedir.

Evde Kan Alma

Hangi koldan kan alınmaz? Tetkik amacıyla her iki koldan da kan alınabilir. Ancak damarların daha belirgin ve geniş olduğu bir kol varsa, oradan kan almak hemşirenin işini kolaylaştırabilir. Kan aldırmak basit bir işlemdir fakat sağlık durumu hakkında kıymetli bilgiler sunar. Bu amaçla sık gerçekleştirilen tıbbi bir uygulama olarak yer edinmiştir.

Evden kan alma gibi sağlık uygulamalarından yararlanmak istiyorsanız, NTS Medicare’ın deneyimli ekibinin sunduğu hizmetler tam size göre! Ankara merkezli NTS, evde sağlık ve bakım alanında sağlık personelleri ile birlikte çalışmalarını yürütmektedir.

Kan Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Evde kan alınır mı? Elbette, ev veya iş yerlerinde de tahlil amacıyla kan alınabilmektedir. Peki evde kan testi nasıl yapılır? Hemşire, kan alımı için gerekli ekipmanlarla birlikte eve/iş yerine gelir. Kişinin kolundan kaç tüp gerekiyorsa o kadar kan alır ve tüplerin üzerine barkod yapıştırır. Barkod uygulaması, hasta bilgilerinin muhafaza edilmesi ve farklı kişilerin sonuçlarının karışmaması için önemlidir.

İşlem tamamlandıktan sonra kişinin kolu alkollü bir pamukla silinir ve pamuğun beş dakika kadar bastırılması istenir. Kan verdikten sonra bir süre pamukla bastırmak, kolda meydana gelebilecek morarmaları önleyebilmektedir. Bu uygulamanın temel amacı kanı durdurmak değil morarmayı önlemektir. Kan örneğinin gönderileceği tıbbi laboratuvar, sonuçların çıkacağı birimdir. Sonuçlar hasta, doktor ve isteğe bağlı olarak, seçilen hasta yakınları ile paylaşılabilmektedir.

Evde Kan Alma

Ne İçin Kan Alınır?

Kan tahlili hem hastanın mevcut sağlık durumu hakkında bilgi verir hem de çeşitli sağlık sorunlarının tespitini sağlayabilir. Tahliller sayesinde, bir kısmı aşağıda verilen durumlar hakkında bilgi sahibi olunabilir.

  • Karaciğer enzimlerinin düzeyleri
  • Kalp kası tahribatı
  • Vitamin/mineral eksiklikleri
  • Kan hücrelerinin seviyeleri
  • Kan grubu
  • Kan gazı düzeyleri
  • Kan şeker düzeyi
  • Cinsel yolla bulaşan bazı hastalıklar

Hangi durumlarda evden kan alınması istenebilir? Bir sağlık kuruluşuna götürülmesi zor olan; engelliler, yatağa bağımlı veya ileri yaştaki hastalar bu hizmetten yararlanabilir. Ayrıca kendisini dışarı çıkabilecek kadar iyi hissetmeyen hastalar veya vakit darlığı yaşayan kişiler de hizmetten faydalanabilir. Evden kan alma fiyatları hakkında bilgi almak ve sorularınızı iletmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.