Evde Hasta Bakım Ne İş Yapar?

Evde hasta bakım ne iş yapar sorusu, bu hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin merak ettiklerindendir. Çeşitli koşullar nedeniyle hasta bakımı için destek gerekliliği olağan bir durumdur. Bu durumlar için pek çok kurum ve kuruluştan hizmet almak mümkündür.

Evde hasta bakım ne iş yapar? Evde hasta bakım hizmeti veren kurumlar, hastanın olası tüm ihtiyaçlarını evde karşılamak üzere uzmanlaşmıştır. Buna uygun tıbbi ve teknolojik ekipman, gerekli sertifika ve eğitimlere sahip çalışanlar eşliğinde, hastanın tıbbi ve gündelik ihtiyaçları ev ortamında karşılanabilir. Bu sayede hasta ve hasta yakınları için sürecin daha kolay atlatılması mümkün olur.

Evde Bakım Hizmeti Ne İş Yapar, Nasıl Çalışır?

Yaşlılık, engelli olma hâli, ameliyat sonrası ortaya çıkabilen ihtiyaçlar nedeniyle hasta ve hasta yakınları oldukça zor zamanlar geçirebilir. Bu durumlarda oluşacak sorunlar, gerekecek sağlık hizmetlerine erişim, bakım elemanı vb. için bir desteğe ulaşmak oldukça fayda olacaktır. Evde bakım hizmeti kapsamındaki tüm çalışmalar buna yöneliktir.

Evde bakım hizmeti veren merkezler, Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol ve onayları tamamlandıktan sonra çalışmaya başlayabilirler. Bu kurumlarda eğitimli hasta bakıcılar, bakım teknikeri olarak uzmanlaşmış kişiler ve sağlık personelleri bulunmaktadır.

Evde Bakım Hizmeti Ne İş Yapar

Evde bakım hizmetleri oldukça geniş kapsamlıdır. Bununla birlikte verilen hizmetlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Evde sağlık hizmeti kapsamına giren tüm hizmetler, bakım hemşiresi ve hekimler tarafından verilir.
  • Yatan hasta bakımına yönelik işlemler yapılır ve hastanın kişisel ihtiyaçları karşılanır.
  • Doğum sonrası anne-bebek bakımı ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik destekler verilir.
  • Gerekli durumlarda serum, kan tahlili, ultrason gibi tetkik ve tedavi işlemlerinin evde yapılabilmesi sağlanır.
  • Hastaya evde fizik tedavi uygulamaları yapılabilir.

Evde Hasta Bakım Fiyatları

Hasta bakım hizmeti ücreti belirlenirken hastanın durumu, hasta bakıcı ihtiyacının süresi gibi faktörler göz önünde bulundurulur. Bu nedenle her bir hastanın ve durumun, bazen bakım verilecek konumun fiyatlara etkisi bulunmaktadır. Hastanın yaşı, engel durumu, bakım ihtiyacının kapsamı tamamen kişiye bağlı ve değişkendir. İşlemlerle ilgili net bir fiyat belirlenmesi mümkün değildir.

Ankara hasta bakım ihtiyaçları için güvenle hizmet alabileceğiniz Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi’ne ulaşarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Uzman kadrosu, uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimi ile Özel NTS Medicare Ankara hizmet vermektedir. Verilen tüm hizmetlerle ilgili detaylı bilgi için mail adresimizden ya da telefonla arayarak bize ulaşabilirsiniz.