Evde Hasta Bakım Merkezi

Evde hasta bakım merkezi, çeşitli nedenlerle evden çıkmadan bakım ve sağlık hizmeti almak isteyenlerin başvurduğu bir yerdir. Bu merkezler sayesinde hastanın bakım ihtiyacı evde karşılanabilir. Ayrıca merkezin kapsamı dahilinde çeşitli sağlık hizmetlerine de evde ulaşmak mümkün olur.

Evde hasta bakım merkezi bünyesinde hasta bakıcı, evde bakım hemşiresi, radyolog ve fizyoterapistler çalışabilir. Ayrıca hekimlerin de evde bakım hizmetleri dahilinde yapabildiği bazı işlemler söz konusudur. Bu hizmetlere ulaşmak için Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, gerekli izin ve eğitimlere sahip kurumlarla iletişim kurmak gereklidir.

Evde Hasta Bakım Merkezi Hizmetleri

Yatalak hasta, yaşlı ya da çeşitli ameliyatlar sonrası hareket kabiliyeti kısıtlanmış kişiler, evde bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyebilir. Bunun için, 65 yaş üstü kişilere ücretsiz evde sağlık ve bakım desteği sağlayan devlet kuruluşları mevcuttur. Ayrıca bu alanda uzmanlaşmış pek çok firma aracılığıyla bu hizmetlerden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Evde hasta bakım merkezleri yetkilerine ve ekipmanlarına uygun pek çok sağlık ve bakım hizmetini verebilirler. Bunun için gerekli eğitime ve unvana sahip sağlık çalışanlarının da kurum bünyesinde yer alması gereklidir. Aksi takdirde yetersiz bakım ve sağlık hizmeti nedeniyle çeşitli mağduriyetler yaşanabilir. Bununla birlikte hizmetin bir kurum tarafından verilmesi güvenlikle ilgili ve diğer sorunların önüne geçecektir.

evde-hasta-bakim-merkezi

Evde Hasta Bakımı

Evde hasta bakımı, yatan hasta durumundaki, ameliyat sonrası destek ihtiyacı olan ya da yeni doğum yapmış vb. kişilerin gereksinimleri için düzenlenen hizmetlerdendir. Hastanın mevcut fiziksel durumunu koruması ya da iyileşmesi için gerekli bakımların yapılması bu sayede mümkün olabilir. Genellikle işlemler bir hasta bakıcı aracılığıyla yapılır. Bunlar kapsamında;

 • Hastanın gündelik öz bakım ihtiyaçlarını karşılamak,
 • Alt değiştirme, banyo yaptırma vb. ile ilgilenmek,
 • İlaç saatlerinin kontrolü ve düzenli şekilde ilaçların alınmasının sağlanması,
 • Hastanın beslenme vb. gereksinimlerinin karşılanmasına destek olmak yer alabilir.

Evde bakım hizmeti kimlere verilir? Psikolojik ya da fiziksel hastalık ve sorunlar nedeniyle ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken, bakıma muhtaç herkes bu hizmetlerden yararlanabilir. Gerekli durumlarda sağlık hizmeti de evde alınabilir.

Evde Sağlık Hizmetleri

Evde hemşirelik ve daha genel bir şekilde evde sağlık hizmeti, evde hasta bakım merkezlerince verilebilen desteklerdendir. Bu destekler hastanın genel sağlık durumuna ve ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir.

Evde hemşire hizmeti dahilinde şu işlemler uygulanabilir;

 • Evde enjeksiyon yapılması,
 • Doktor reçetesiyle alınan serumların hastaya uygulanması,
 • Yara bakımı ve tedavisi,
 • Kan tahlili alma,
 • Pansuman yapılması, dikiş alma vb.

Ancak evde sağlık hizmetlerinin kapsamı bununla sınırlı değildir. Fizik tedavi yapılması gereken hastalar evde bu hizmeti alabilir.

evde-hasta-bakim-merkezi

Ayrıca;

 • Doktor muayenesi ve reçete yazılması,
 • Çeşitli radyolojik görüntüleme işlemleri,
 • Hasta takip ve tedavisine dair bazı işlemler için de evde hasta bakım merkezi aracılığıyla hizmet alınması mümkündür.

Tüm bu işlemlerin konuyla ilgili yetkisi ve deneyimi olan, uygun personeller aracılığıyla yapılması önem taşır. Evde sağlık hizmeti ücreti ne kadar? Hastanın mevcut durumu ve gerekli hizmetlerin kapsamına uygun şekilde, fiyatlandırmalar değişiklik gösterebilir. Ayrıca lokasyon vb. etkenler, hizmetin ne kadar süreceği gibi detaylar fiyat belirlenmesinde önemli faktörlerdendir.

Evde Hasta Bakım Hizmeti Fiyatları

Evde bakım ve sağlık hizmetleri için görevlendirilmiş kamu kurumu ve devlet hastanesi tarafından belirli şartları karşılayan kişilere ücretsiz hizmet verilebilmektedir. Bunun için hastanın durumunun ve koşulların bu hizmete uygun olması gerekir. Bunun dışında farklı Ankara evde hasta bakım merkezi ve bu bağlamda hizmet veren farklı firmalar mevcuttur.

Özel evde hasta bakımı hizmeti alabilmek için özel bir şart aranmamaktadır. Hasta veya yakınlarının başvurusundan sonra ilgili ekip gelerek tespit yapar. Hastanın gereksinimleri belirlenir ve hangi hizmet ya da hizmetleri alacağına karar verilir. Gerekli gün ve saatlerde sağlık ve bakım hizmeti yetkilileri eve gelerek hastaya kendi konfor alanında hizmet verir.

evde-hasta-bakim-merkezi

Özel NTS Medicare Evde Bakım Merkezi, uzman ve deneyimli personeli, pek çok sağlık hizmeti için gerekli mobil ekipmanıyla hizmet vermektedir. Tüm evde bakım ve sağlık hizmeti ihtiyaçlarınız için bize başvurabilir ve güler yüzlü, konforlu bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Evde hasta bakım ve diğer benzeri ihtiyaçlarınız için, hizmetlerimizle ilgili detayları ve fiyat bilgisini almak için bize ulaşabilirsiniz.