EVDE SAĞLIK DANIŞMANLIĞI

NTS MediCare Evde Bakım Merkezi’nin deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle, evinizin konforunda sağlık ve bakım hizmeti alabilirsiniz.

Evde Sağlık Hizmetine Başvur

7/24 Evde Sağlık Hizmeti için şimdi formu doldurun!

Ads İletişim Formu

EVDE SAĞLIK DANIŞMANLIĞI

NTS MediCare Evde Bakım Merkezi’nin deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle, evinizin konforunda 7/24 Evde Sağlık Hizmeti için şimdi formu doldurun!

Ads İletişim Formu

Ankara Evde Sağlık Danışmanlığı

NTS MediCare Evde Bakım Merkezi doktor, hemşire ve bakım görevlilerinden (hastabakıcı) oluşan profesyonel kadrosuyla;

• Ameliyat sonrası bakım ihtiyacı olan hastalar
• Özbakımını yapamayan yaşlılar
• Beslenemeyen Hastalar
• Yatak yarası olan hastalar
• Takip gerektiren kronik hastalığı (Şeker Hastalığı vs) olanlar
• Yatağa bağımlı hastalar
• Terminal dönem (Şifası olmayan, sona yakın) hastalar
• Doğum yapmış annelere ve bebeklerine ev ortamında kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır.

Yakın zamana kadar başvurulabilecek sağlık kuruluşu sayısı sınırlı, uygulanan tanı ve tedavi yöntemleri benzerdi. Sağlıkta hizmetlerinde özel sektörün pastadaki diliminin artması, kamu hizmetlerin birçok biriminde hizmet satın alma yoluna gitmesi, geri ödeme kuruluşu olan SGK nın kısıtlamaları nedeni ile sistem çetrefilli bir hal almıştır.

Evde Sağlık Hizmeti Alan Mutlu Hastalarımız

Bu durum sıkça hastalara sunulan tedavi seçeneklerine yansımaktadır. Bu nedenle farklı sağlık kuruluşlarında farklı seçeneklerle karşılaşıldığı durumlar sık görülmektedir.

Sağlığımız bozulduğunda çözüm ararız. Doğru çözümü bulmak bazen o kadar da kolay olmayabilir.

  • Uygulanması planlanan tedavinin dışında bana sunulmayan başka alternatifim var mıdır?
  • Tedavimin olası bütün sonuçlarını biliyor muyum?
  • Sağlık alanında hizmet veren kuruluş sayısında ki artış
  • Bu kurumların teknolojik ve bilimsel donanımındaki farklılıklar
  • Sektörün özelleşmesi neden ile doğan güvensizlik
  • Özellikle internet kaynaklı bilgi kirliliği
  • Hasta veya hasta yakını olarak duygularımızın aklımızın önüne geçmesi
  • Sağlık hizmetlerinin ekonomik boyutu şeklinde sorunlar karar vermemizi zorlaştırır.

Hastanelerde iş yükünün fazla olması, hekimlerin hastalara ayırabildiği zaman azalmaktadır. Bu da hasta ve hasta yakınlarının hastalıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmalarını engellemektedir. Yine bu nedenle hastanelerde hastaların kalış süresi kısalmakta tam sağaltım sağlanmadan hasta taburculuğu yapılmaktadır. Hastanın tedavisinin devamı veya rehabilitasyonu evde hasta ve yakınlarının sorumluluğuna verilmektedir.

Özel bilgi ve donanım gerektiren bu süreçte hastalar taburcu olduktan sonra karşılaştıkları sorunlarda hekimlerine tekrar ulaşmakta zorluk çekmektedirler. Çözümün sahibine ulaşmaktaki boşluk genellikle eş, dost, medikal malzeme tedarikçileri, mahallenin eczacısı tarafından doldurulmaktadır. S Medi.Care 10 yıllık Evde Bakım Hizmetleri deneyimi ile tüm sağlık sorunlarınız danışmanlık hizmeti vermektedir. Bizce hasta , sosyal ve ekonomik boyutu ile değerlendirilmediği sürece tedavi ve rehabilitasyon başarılı olamaz. Tedavi önerilerinin başarılabilir olması için önerilen seçeneğin hasta tarafından sürdürülebilir olması gerekir. Seçenekler asla tek olmamalıdır.

Hasta ve yakınları sorularının cevabını bazen hekimlerinden alamazlar. Ya hekimlerinin vakti azdır ya da merak ettiklerini hekimleri ile konuşmaya engel başka durumlar vardır.

evde-tıbbi-tanı-görüntüleme-003

Evde Ultrason Çekimi

Ultrason ya da ultrasonografi (USG) cihazı ses dalgalarının değişik yoğunlukta dokular içinde farklı hızlarda ilerlemesi ve yansıması prensibine göre çalışır. Ultrason birçok hastalığın teşhisinde rol oynayan modern tıbbın vazgeçemediği görüntüleme yöntemlerinden birisidir. Evde ultrason hizmetini taşınabilir ultrason cihazlarımız ile vermekteyiz.

Uzman Radyoloji hekimimiz belirlenen saatte evinize gelerek, hastanelerde yapılabilecek tüm ultrason incelemelerini evinizde yapar. İşlem sonrasında hasta ve/veya yakınları bilgilendirilir. Uzman radyoloji hekimimiz tarafından raporlanarak hasta yakınlarına iletilir.

Evde Renkli Doppler Ultrason Çekimi (Arteryel/Venöz Doppler Usg)

Renkli doppler ultrason yüksek frekanslı ses dalgalarının kan damarları içerisinde bulunan kan hücrelerine çarparak geri yansımasının renkler ile kodlanması ile uygulanır. Renkli doppler ultrason damarlardaki kanın akış yönüne ve hızına dair güvenilir sonuçlar elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Kan damarlarındaki dolaşımı, varsa tıkanıklığı, hedeflenen dokunun beslenip beslenmediğini göstermeye yardımcı olur. Uzman radyoloji doktoru tarafından evde hasta başında uygulanan bu tetkik daha sonra uzman radyoloji doktorumuz tarafından raporlanarak hasta yakınına iletilir.

Renkli doppler ultrason yüksek frekanslı ses dalgalarının kan damarları içerisinde bulunan kan hücrelerine çarparak geri yansımasının renkler ile kodlanması ile uygulanır. Renkli doppler ultrason damarlardaki kanın akış yönüne ve hızına dair güvenilir sonuçlar elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Kan damarlarındaki dolaşımı, varsa tıkanıklığı, hedeflenen dokunun beslenip beslenmediğini göstermeye yardımcı olur. Uzman radyoloji doktoru tarafından evde hasta başında uygulanan bu tetkik daha sonra uzman radyoloji doktorumuz tarafından raporlanarak hasta yakınına iletilir.

Evde Ekokardiyografi Çekimi (Eko)

Ekokardiyografi (EKO) ya da kalp ultrasonu; kalbin ve kalp içinde akım halindeki kanın görüntülenmesi ve incelenmesi yöntemidir. Kalbin kasılma sırasında bir defada attığı kan miktarı ve yüzdesi, kalp boşluklarının çapları, tümör, pıhtı olup olmadığı, kalp duvarlarının hareketleri gibi kalbin fizyolojik ve anatomik yapısını göstermeye yardımcı olur.

Evde eko çekimi hizmetini, evinize gelen Kardiyoloji Uzmanı hekimimiz yapar. Ayrıntılı bir şekilde raporlanarak hasta yakınına iletilir.

Evde Elektrokardiyografi Çekimi (Ekg)

Elektrokardiyografi; kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetlerin kaydedilmesi ile kalp kası ve ileti ağının çalışmasının incelenmesidir. Kalp ritim ileti anormallikleri konusunda önemli bir inceleme yöntemidir.

Çekim sonucu elde edilen elektrokardiyogram çıktısı, eve bırakılır ve aynı zamanda PDF formatına çevrilerek hasta yakınına gönderilir.